Koncert KOMBI z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego

Sławomir Łosowski – lider i klawiszowiec grupy Kombi, kompozytor m.in. hitów „Słodkiego miłego życia” czy „Kochać Cię – za późno” – obchodzi w tym roku 50-lecie działalności artystycznej. Swój złoty jubileusz muzyk będzie świętować w radiowej Trójce, gdzie w niedzielę 28 lipca wystąpi wraz z grupą Kombi oraz znakomitymi gośćmi.

Początek koncertu i transmisji z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej na antenie radiowej Trójki od godz. 19.05.

fot. materiały prasowe

Zespół Kombi – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat 80. – swoimi wielkimi przebojami rozgrzewa już kilka pokoleń. Rozpoznawalny styl oraz brzmienie Kombi zawdzięcza Sławomirowi Łosowskiemu i jego charakterystycznej grze na instrumentach klawiszowych, czyli słynnych, samodzielnie modyfikowanych syntezatorach.

Łosowski założył swój zespół dokładnie 50 lat temu – w 1969 roku – jeszcze jako licealista. I do dzisiaj jest jego liderem. Przez pierwsze 7 lat zespół grał pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako Kombi. W ciągu pięciu dekad przez Kombi przewinęło się łącznie aż 21 muzyków. Aktualny skład tworzą: Sławomir Łosowski (instrumenty klawiszowe), Zbigniew Fil (wokal), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Tomasz Łosowski (perkusja).

W trakcie jubileuszowego koncertu Kombi wesprą na scenie: Leszek Możdżer, MC Silk, Andrzej Nowak i DJ Spox. Gospodarzem wieczoru będzie Marek Niedźwiecki.

Początek koncertu i transmisji na antenie Trójki w niedzielę 28 lipca od godz. 19.05.

 

Leave a Reply