Spinache w dniu swoich urodzin opublikował nowy singiel “Duragi”

Singiel “Duragi” to zapowiedź nowego albumu Spinache. Data premiery singla została wybrana nieprzypadkowo, artysta zaprezentował świeży utwór w dniu swoich urodzin.

Pierwszy taki projekt na świecie. Spinache zabiera nas w wyjątkową podróż w czasie. Daty są znaczącym elementem unikalnej koncepcji materiału.

Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty.

Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in . na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a.
Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata.

Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99.

Premiera albumu “799919” zapowiedziana jest na październik.

 

Leave a Reply