Najbardziej wyczekiwane polskie rap albumy cz. 2 [RANKING]

Przed Wami druga część artykułu o najbardziej wyczekiwanych polskich rap albumach. Polska scena muzyczna już od jakiegoś czasu zdominowana została przez muzykę z gatunku rap, która dociera do największej liczby słuchaczy w naszym kraju, co widać po liczbach odsłon na YouTube i w serwisach cyfrowych. Płyty rapowe wciąż znajdują się w czołówce sprzedaży na liście OLiS, stąd nasza kolejna część rankingu.

fot. Piotr Rybiński (PEZET)

 

 

6. Tymek (rocznik ’94). Raper, do którego definitywnie należała pierwsza połowa 2019 roku. To wszystko stało się poprzez stworzenie bardzo młodzieżowego i nowatorskiego materiału spiętego płytą „Klubowe”. Co zaskakujące “Klubowe” jest dziełem przypadku, który przerodził się w duży projekt poprzez utwór „Język ciała”, mający przepowiadać zabawę muzyką i zabawę dzięki muzyce. Z najnowszego wydawnictwa rapera dostaliśmy na razie jeden singiel zatytułowany „Rainman”, który także okupował pierwsze miejsca na playliście Top 50 Polska na Spotify jak i na karcie na czasie na YouTube. Utwór nagrany został wspólnie z Tede i Trill Pemem i promuje album który ma łączyć ludzi, artystów, bez podziałów na mniejszych i większych, bez granic. Wszystko to za sprawą gości zaproszonych na album, którego data premiery nie jest jeszcze znana.

7. White 2115 (rocznik ’96). „Zaczynają się wakacje White zaczyna wydawać album”. Tak brzmi najczęściej lajkowany komentarz pod najnowszym utworem wydanym przez Whita’a 2115, promującego jego niewydany jeszcze album „Młody Książę”. Takie zdanie to bardzo trafne spostrzeżenie fanów, gdyż rok temu także na lato dostaliśmy zapowiedzi nowego wydawnictwa. Numery takie jak „California”, „La Vida Loca”, „Nowi kumple” czy „Rockstar” zdobyły łącznie prawie 100 mln wyświetleń i utorowały raperowi drogę do naprawdę dużej kariery na polskim rynku w 2018 roku. Nowy utwór o tytule „Mogę dziś umierać” został stworzony na bicie od Chivasa i ukazuje imprezowe oblicze nowego albumu, co tylko uwydatnia popularność takowych produkcji na tle całej polskiej muzycznej rap sceny. Data premiery albumu nie jest jeszcze znana.

8. PlanBe (rocznik ’96). Albumem „Moda” wydanym na samym początku 2019 roku potwierdził swoja wysoką pozycję na polskiej scenie. Kawałki takie jak „Cola”, „Menago” czy tytułowa „Moda” zdobyły satysfakcjonujące wyświetlenia, a pojawienie się Planka na najnowszej płycie Kubiego Producenta w utworze „9 żyć” feat. Otsochodzi, Schafter, PlanBe pokazało aktualnie wysoką formę rapera. Utworowi „Złoty Chłopak” zapowiadającego EPkę o tym samym tytule towarzyszy łagodny instrumental, przez co to właśnie tekst przykuwa główną uwagę słuchacza. Data premiery albumu nie jest jeszcze znana choć przewidywać można, że ukaże się jesienią 2019 roku.

9. Kękę (rocznik ’83). Nowy album „Mr. Kękę” promuje aktualnie aż pięć singli różniących się znacznie od siebie, co stawia nam wielki znak zapytania przed jego premierą. Od letniego utworu „Ty do mnie przyszłaś”, latynoskiego „To tylko rap”, przez patriotyczne „Myślę o tym”, fertyczne „Safari”, po refleksyjne „Pora mówić nara”. Całość przedstawia się bardzo interesująco, a wszystkie nowości poznać będziemy mogli już 13 września bieżącego roku, gdyż to właśnie wtedy swoją oficjalną premierę będzie mieć „Mr. Kękę”. Raper z Radomia ma za sobą już wiele sukcesów w tym chociażby podwójne platyny za krążki „Nowe Rzeczy”, „Trzecie Rzeczy” i „To tu”, miliony wyświetleń na platformie YouTube oraz ciekawe kolaboracje łączące różne światy muzyczne stworzone m.in. z Sarsą, Andrzejem Grabowskim czy swoim kilkuletnim synem Janem Siarą.

10. Pezet (rocznik ’80). Po siedmiu latach od ostatniej płyty artysta ogłosił datę premiery swojego najnowszego wydawnictwa, a także opublikował w sieci klip do singla „Obrazy Pollocka” wyprodukowanego wspólnie z Auerem. Premiera albumu „Muzyka Współczesna” zapowiedziana jest na 27 września 2019 roku, a inspirowana ma być latami 90. Jednak przez te siedem lat artysta nie próżnował i wydał utwory wykorzystane w soundtracku do filmu „Kamper”, serialu „Kropla prawdy” oraz serialu „Narcos: Meksyk”. Poza tym udzielił się w Projekcie Tymczasem EB rejestrując utwór „Piroman” oraz wydał niealbumowe utwory takie jak „Nie zobaczysz łez” oraz „Pragniesz”. Dla fanów Pezeta będzie to na pewno jeden z mocniejszych muzycznych wydarzeń tej jesieni.

Mateusz Kiejnig

Część pierwsza artykułu –> http://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2019/07/09/najbardziej-oczekiwane-polskie-rap-albumy/

 

Jedna odpowiedź do “Najbardziej wyczekiwane polskie rap albumy cz. 2 [RANKING]”

Leave a Reply