MU czyli nowy projekt Tymona Tymańskiego

MU to najnowszy projekt songwritera Tymona Tymańskiego i producenta Marcina Gałązki, założony z młodymi liderami trójmiejskiej sceny DRA. Ich wspólny album “Free Energy!” ukaże się już 26 kwietnia.

MU operuje bardzo szeroką i zróżnicowaną gamą międzygatunkową, naturalnie przechodząc od synthpopowych ballad i wpadających w ucho piosenek w klimacie postrocka, poprzez trudniejsze utwory w stylistyce avant rocka, modern jazzu i free improv, do złożonych, instrumentalnych form, wzbogaconych współczesną, eksperymentalną elektroniką.

fot. materiały prasowe

Oprócz Tymańskiego i Gałązki w formacji MU znaleźli się pianista i wokalista Szymon Burnos (Algorytm, Tomasz Chyła Quintet), saksofonista Michał Jan Ciesielski (Quantum Trio, Inner Out) oraz perkusista Jacek Prościński (Reni Jusis, Lasy).

“Remedy” to prosta, popowa piosenka o trzech truciznach, którymi są – wg autora –władza, sława i pieniądze. W istocie rzeczy te trzy trucizny nie są dobre ani złe, są formą czystej energii – jeśli do nich nie lgniemy, jak mityczny król Midas do złota. Kiedy zaczynamy się dzielić – bogactwem, władzą, wiedzą, mądrością itp. – trucizny zaczynają działać homeopatycznie.

“W ramach rozsądku podziel się wszystkim, co masz, nie trzymaj wszystkiego dla siebie, a będziesz szczęśliwszy” – to motto piosenki “Remedy”. O dziwo, nawet krezusi pokroju Billa Gatesa, Kirka Douglasa czy Paula McCartneya stosują tę metodę i w ten sposób odganiają demony chciwości i kurczowego przywiązania. Styl piosenki to typowy, nowoczesny, trójmiejski ZEPSUTECH – piękno i prostota, okraszona brzydką, ale jak najbardziej słuszną dodekafoniczną serią w stylu Albana Berga. Utwór zaśpiewał Szymek Burnos, klawiszowiec grupy Algorhythm, który właśnie w projekcie MU odkrył swój wokalny talent – zapowiada piosenkę Tymon Tymański.

 

 

2 odpowiedzi na “MU czyli nowy projekt Tymona Tymańskiego”

Leave a Reply