“Wszystko to co mamy” zapowiedzią akustycznej płyty THE ANALOGS [PREMIERA]

„Wszystko to co mamy” to klip promujący akustyczny album zespołu THE ANALOGS nagrany podczas serii blisko 30 koncertów, które miały miejsce od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku w zakładach karnych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych na terenie całej Polski (PROJEKT PUDŁO).

fot. materiały prasowe

Podczas koncertów zespołowi towarzyszyli filmowcy Piotr Kizowski i Kacper Wójcicki, którzy kręcili materiały do filmu dokumentalnego o tym przedsięwzięciu i właśnie z wykonanych przez nich ujęć powstał klip udźwiękowiony przez Mania Studio.

Latem 2018 roku Kamil Rosiak i Paweł Czekała, gitarzyści zespołu THE ANALOGS, zagrali koncert akustyczny w zakładzie karnym w Nowogardzie. Był to pierwszy występ z cyklu PROJEKT PUDŁO. Wszystkie koncerty były nagrywane i w ten sposób powstał materiał, który po podrasowaniu w studio znalazł się na płycie THE ANALOGS-PROJEKT PUDŁO.

Utwory dobrze znane z wcześniejszych płyt i koncertów zespołu w akustycznych wersjach, zagrane w więziennych świetlicach, nabrały jeszcze głębszego przekazu. Autobiograficzne teksty Pawła Czekały poruszające tematy wyobcowania, samotności, nieprzystosowania i przemocy zaśpiewane przez Kamila Rosiaka jedynie przy akompaniamencie gitar akustycznych przemawiają z całą mocą swojej prostoty i szczerości.

Warto wspomnieć, że PROJEKT PUDŁO trwa dalej, bo ze względu na olbrzymie zainteresowanie koncertami, muzycy cały czas są zapraszani do kolejnych jednostek penitencjarnych.

W związku z wydaniem płyty zespół planuje jesienną trasę koncertową podczas której będzie promować to wydawnictwo grając część swoich piosenek właśnie w wersjach akustycznych, tak jak je prezentuje je w zakładach karnych i ośrodkach wychowawczych. Część piosenek zagrają również w pełnym „elektrycznym” składzie. Trasa ta będzie również podziękowaniem dla tych, dzięki którym PROJEKT PUDŁO może grać dla osób, których życie zawiodło za kraty. Wiele osób wsparło akcję wpłacając pieniądze za pośrednictwem portalu Wspieram.to oraz kupując koszulki i gadżety związane z projektem, dzięki którym muzycy mogli podróżować  oraz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na kolejne koncerty projektu.

 

Leave a Reply