Bitamina – “Odnajdziemy raj”

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę “Kwiaty i korzenie” zespołu Bitamina, którego premiera miała miejsce 19 kwietnia w Wielki Piątek.


“Na święconkę mam przygotowany koszyk / maślany baran, tata się stara, dolepił pieprzowe oczy / hanysy w minibusach pędzą nim zabraknie śpiewników / siedzi Klaus, siedzi Zbychu i czekają na cud”.

fot. materiały promocyjne

Tekst napisał i wyśpiewał Mateusz Dopieralski, a muzykę skomponował Amar Ziembiński. W nagraniach udział wzięli Brian Massaka (gitara i bas), Tomasz Sołtys (instrumenty klawiszowe) i Nikodem Bąkowski (ngoni).

 Piosenka promuje nową płytę grupy pt. “Kwiaty i korzenie”. Premiera jeszcze w tym roku.

Bitamina to zespół założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego.

Od pierwszego albumu są sporym zaskoczeniem, a nawet zagadką dla odbiorców. Szybko jednak przekroczyli granicę zagadki i weszli szturmem w umysły świadomego słuchacza. Gatunek którym posługuje się Bitamina w swojej twórczości powinna uzyskać odrębną nazwę, ale dziś dziennikarze uznali, że stoi na pograniczu eksperymentalnego hip-hopu z jazzem, a najbardziej charakterystyczną cechą jest wokal Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego oraz przewrotne gry słowne. Wszystko zaczęło się w 2014 roku od albumu “Plac Zabaw”, następnie pojawił się instrumentalny album “C”, ale dopiero “Kawalerka” wywindowała zespół i utwierdziła się w świadomości całej Polsce.

Leave a Reply