Janek Pentz z premierą płyty “Eternity”

Janek Pentz to młody gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych. 19 marca ukazał się jego album “Eternity”.

fot. materiały promocyjne

Nowy album młodego artysty to nie koniec dialogu – zarówno z akustycznym instrumentem, jak i z sobą samym – te bowiem zakończyć się nie mogą. “Eternity” pozostanie otwarciem nowej przestrzeni. Jakiej? Ten się nie dowie, kto nie posłucha – nowa płyta pełna emocjonalnych pejzaży jest dostępna w serwisach streamingowych i na www.janekpentz.com .

Oprawę graficzną płyty oparto na pracach wybitnego polskiego fotografa i artysty obrazu, Tomka Sikory. Janek Pentz to młody gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Andy McKee czy Daniel Cavanagh z zespołu Anathema. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych.

Autorskie kompozycje zawarte na płycie to wynik przenikania się różnych pierwiastków krążących we wnętrzu gitarzysty, w tym rockowej ekspresji i klasycznego operowania materiałem dźwiękowym. Płytę promuje video wydane przez amerykańską wytwórnię CandyRat Records.

 

Leave a Reply