Trzeci singiel Cheap Tobacco i występ na Canadian Music Week

„Thunder” to trzeci singiel Cheap Tobacco z ich najnowszego albumu, za który zespół dostał nominację do nagrody Fryderyka 2019. Utwory z płyty „SZUM” to zarówno dawka dobrego vintage’owego brzmienia oraz mocnych riffów jak i snujących się, ciężkich, zadymionych i przestrzennych ballad.

fot. materiały prasowe

Teksty opowiadające o wewnętrznych konfliktach, z którymi mierzy się każdy z nas, o odejściu – tym na chwilę i tym nieodwracalnym. O przemijaniu ale też o nadziei na finalną zgodę i porozumienie.

“Thunder” to intensywna i naelektryzowana opowieść o budzącej się w człowieku sile i świadomości tej siły. Utwór będzie singlem promującym zespół na tegorocznym Canadian Music Week w Toronto (największa impreza muzyczna w Ameryce Północnej). Zespół pojawi się w tym roku również na Sziget festival na Węgrzech, gdzie zagra na Europe stage.

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintage’owego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała już ponad 500 koncertów w kraju i zagranicą zyskując uznanie słuchaczy. Nominowani do Fryderyka 2019, okrzyknięci nadzieją roku według magazynu „Teraz Rock”. Wokalistka nominowana do „ wokalistki Rocku” przez ANTYRADIO. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie.

 

Leave a Reply