Zapowiedź debiutanckiej płyty zespołu LOR

LOR zadebiutowały 3 lata temu utworem „Windmill”. Teraz powracają z nową piosenką “Matches” i zapowiedzią debiutanckiej płyty, która ukaże się już w kwietniu.

fot. materiały promocyjne

Jako nastoletnie dziewczyny od razu zwróciły uwagę kilkuset tysięcy użytkowników YouTube’a ale też dziennikarzy i promotorów, co zaowocowało występami w Dzień Dobry TVN i festiwalowym debiutem na Spring Break Showcase w Poznaniu. W 2019 wydają debiutancki album! Lor to grupa stworzona przez cztery utalentowane i umuzykalnione dziewczyny z Krakowa: Julię Skibę (pianino), Paulinę Sumerę (teksty), Jagodę Kudlińską (śpiew) i Julię Błachutę (skrzypce). Częściowo poznały się w szkole, częściowo przez internet. Serca słuchaczy zdobyły subtelnym songwritingiem inspirowanym muzyką folkową. Mimo bardzo młodego wieku, mają już za sobą koncerty w całej Polsce, w tym na scenach takich festiwali jak Open’er, OFF czy Orange Warsaw.

Debiutancki album „Lowlight” światło dzienne ujrzy w kwietniu 2019. Zawartość albumu stanowi kontynuację drogi obranej od samego początku. To 15 utworów przepełnionych delikatnymi, poetyckimi melodiami fortepianu i skrzypiec. Historie zawarte w tekstach traktują zarówno o miłości, przyjaźni jak i poczuciu straty czy smutku. Powołane do życia przez subtelny śpiew Jagody Kudlińskiej i towarzyszącego jej chórku dopełniają całość „Lowlight”. Choć od samego początku dziewczyny przyznawały się do inspiracji Birdy, Soley czy Tomem Rosenthalem, dziś wypracowały swój własny styl i brzmienie. Przyczynił się do tego na pewno Michał Przytuła, ceniony producent muzyczny, mający w swoim dorobku pracę z Kayah, Reni Jusis czy ostatnio z Kortezem. To w jego studio nagraniowym rejestrowane były prawie wszystkie partie wokalne i instrumentalne płyty „Lowlight”.

 

Tracklista „Lowlight” LP:

1. BONUM

2. WINDMILL

3. MATCHES

4. CINAMON

5. KING

6. CHRISTMAS MORING BUSZA’S IN THE GARAGE

7. AQUARIUS

8. HAPPY BIRTHDAY

9. PATTY BOO

10. ABERDEEN

11. KEATON

12. LANDSCAPES

13. RIBBON

14. GIRL WITH THE FLAXEN HAIR

Leave a Reply