Nowy klip NEENY “Liberate”

Siła słabości to przesłanie nowego teledysku do piosenki “LIBERATE” z albumu Neeny pt. “Flipside”. Płyta ukazała się w listopadzie 2018 roku.

fot. Katarzyna Średnicka

Neena namawia do refleksji kolejnym prowokującym teledyskiem.

„Czy wszyscy musimy być superbohaterami? Czy maski, które codziennie przywdziewamy czynią nas szczęśliwszymi? Dzisiejsze dążenie do sztucznej doskonałości przeraża mnie, nie pozwala ludziom choć przez chwilę zastanowić się nad sobą, prawdziwymi pragnieniami, doprowadza do skrajnych emocji, depresji i szaleństwa. Ten dyktat jest nie do zniesienia. Chciałabym myśleć, że zrzucenie maski jest bardzo uwalniającym doświadczeniem – właśnie to starałam się pokazać w teledysku do piosenki Liberate, która również o tym jest – o zagłuszonej sile dobra i piękna, którą nosimy głęboko w sobie, która, w co głęboko wierzę, może w każdym z nas dojść do głosu, jeśli z dala od zgiełku codzienności wsłuchamy się w siebie.”

Neena, autorka tekstów i piosenkarka, pochodzi z Warszawy, w tej chwili mieszka, studiuje i tworzy w Londynie. Jej muzyka określana jest jako mieszanka popu i alternatywy z odrobiną elektroniki. „Liberate” jest trzecim singlem z płyty „Flipside” Piosenka posiada ciekawą, wzniosłą aranżację łączącą akustyczne, balladowe brzmienia z zaskakującą oprawą elektroniczną.

Album Flipside, stworzony na przestrzeni dwóch ostatnich lat, jest subiektywnym obrazem pięknej, choć skomplikowanej rzeczywistości, w której Neena, podobnie jak wielu jej rówieśników, próbuje odnaleźć własną ścieżkę. Muzyka do albumu została stworzona we współpracy ze znanym producentem, Bartoszem Dziedzicem.

Inspiracje muzyczne Neena to między innymi Radiohead, Björk, James Blake and Kate Bush, artystka przywiązuje jednak wielką wagę do poszukiwania własnego brzmienia. Jak mówi, w swojej muzyce dba w równej mierze o teksty, jak i melodie. Jej piosenki są podróżą w różnorodny świat wewnętrzny artystki, dającą słuchaczom wgląd w jej osobiste przemyślenia, poszukiwania i odkrycia.

Neena planuje koncerty zarówno w Polsce jak i w UK. Najbliższy koncert 30 marca w gdańskim klubie Żak.

 

Leave a Reply