Limboski powraca z piosenką “Kino nocne”

„Kino nocne” to najnowszy singiel Limboskiego.  Piosenka zapowiada nowy album wokalisty, który ukaże się w tym roku.

“Większość ludzi raczej śni w nocy, a w dzień zajmuje się innymi sprawami. Ja pracuję ze snami pisząc teksty – pracuję z nieświadomym w piosenkach. Dzięki nim to co jest w moim umyśle nie eksploduje, nie zamienia się w jakiś żrący płyn. Ale w nieświadomości jest dużo rzeczy nie osobistych, ale takich, które są nam wspólne. To jest piosenka o młodości, planach i uwarunkowaniach, których najczęściej nie jesteśmy świadomi. To jest piosenka o strachu. To jest piosenka o kobietach, bo tylko patrząc na kobietę można dostrzec stan duszy pokolenia, a to jest piosenka o moim pokoleniu” – mówi muzyk.

fot. materiały promocyjne

 

Klip do utworu został nakręcony w niezwykłym miejscu – w Theater im Delphi w Berlinie. To największe berlińskie kino z czasów złotej ery kina niemego wybudowane w latach dwudziestych przetrwało w nienaruszonym stanie do dziś, służąc w komunistycznych Niemczech jako magazyn. “To miejsce opowiedziało nam historię. Przyjechaliśmy, żeby nagrać na otoczonej kamiennym łukiem scenie teatru “Delphi” klip do zupełnie innej piosenki, a po kilku godzinach okazało się, że biegamy po korytarzach pokrytych stuletnią szarozieloną farbą i nagrywamy klip do ‘Kina Nocnego’.”

Ostatni album Limboskiego – „Poliamoria” został nominowany do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Rock. „Kino nocne” wydaje się zwiastować kolejny rozdział w twórczości artysty, który zapowiada nowe wydawnictwo w tym roku.

 

Leave a Reply