Skubas w nowym singlu “Lubię to miasto” Vienia

“Lubię to miasto” to trzeci singiel promujący album “Twarzova” Vienia. W utworze gościnnie pojawił się Skubas.

Okładkę singla namalował Michał Wręga aka Sepe, który jest uznanym i cenionym na całym świecie artystą street art.

„Miasto, dla jednych bezpieczne schronienie, miejsce urodzenia, zbiór pięknych ulic i parków, plątanina rozgrzanych od słońca chodników, w końcu miejsce realizacji kariery zawodowej, dla innych zaś betonowa dżungla, miejsce morderczej walki o byt, arena walk o pozycję w społeczeństwie oraz zestaw mrocznych zaułków, w których czai się zło. Gdzieś na styku tych dwóch światów istnieją miejsca, w których spotykają się przy kuflu piwa czy szklaneczce czegoś mocniejszego reprezentacji obu tych światów.

 

Jedni-żeby pochwalić się swoimi osiągnięciami, opijając swój sukces winem schłodzonym w metalowym pojemniku z lodem, inni-żeby zwierzyć się komuś z kłopotów, zapomnieć o beznadziei, która ich otacza.-to fragment felietonu załączonego w książeczce znajdującej się w albumie “Twarzova”. Felieton został dołączony do utworu „Lubię To Miasto“, który powstał w kolaboracji ze Skubasem. W sobotę Vienio zaprezentował teledysk, który przygotowała agencja kreatywna Pompidou.

Rozwinięcie tego felietonu oraz inne można znaleźć w albumie, który swoją premierę miał 15 marca. Opowiadają o okolicznościach powstania albumu oraz stanowią wyjaśnienie i rozszerzenie tego co usłyszymy w poszczególnych kawałkach.

Za bity odpowiada Magiera, wszechstronny producent z Wrocławia i połowa duetu WHITE HOUSE. Ten artysta to cenionym beatmaker, który działa, w świecie rapu, tak długo, jak VIENIO, czyli ponad 20 lat.

Na albumie gościnnie wystąpili: Skubas, Bovska, Paprodziad, Ras z Rasmentalizm, Kosi, Junior Stress, Igor Boxx, DJ Falcon1, Dj Kebs, Edo G

 

Leave a Reply