Trasa koncertowa zespołu Rebeka

14 marca we Wrocławiu rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Rebeka. Grupa wystąpi jeszcze w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Sopocie oraz Poznaniu (Spring Break). Sprawdźcie szczegóły.

Rebeka odwiedzi Łódź (16.03), Warszawę (28.03), Kraków (29.03), Sopot (14.04) oraz Poznań (26.04 Spring Break).

22 lutego ukazała się nowa płyta Rebeki pt. “Post Dreams”.

Charyzma sceniczna, głos Iwony i dopracowane produkcje Bartosza to znaki rozpoznawcze Rebeki. Duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego wydał właśnie swój trzeci album “Post Dreams”. Zwykle pierwszoplanową rolę grają w zespole analogowe syntezatory.

 

Jednakże na tym albumie muzycy postanowili iść o krok dalej i na płycie pojawiły się klasyczne instrumenty takie jak smyczki czy trąbka. Płyta zawiera w sobie pełną amplitudę emocji. Z jednej strony zatapiamy się w delikatnie utkanych ornamentach, by za chwilę dać się porwać fali ryczących zimnofalowych gitar.

Wkrótce nasza recenzja płyty.

Duet trzeba zobaczyć na żywo, gdyż na scenie dają z siebie wszystko. Zagrali ponad 400 koncertów w Polsce i zagranicą. Na koncie mają trzy płyty długogrające, z czego debiutancka „Hellada” zdobyła tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie grają do dziś, ale w trasę promującą “Post Dreams” wyruszają jako trio.

 

Leave a Reply