Zapowiedź koncertu Marceliny w Czwórce i relacja z Warszawy

W piątek 1 marca w warszawskim klubie Stodoła odbył się koncert Marceliny, promujący album “Koniec wakacji”. A już w czwartek  14 marca br. o godz. 18.00 w radiowej Czwórce odbędzie się kolejny koncert wokalistki. Będzie on transmitowany w audycji “TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem” Kuby Marcinowicza.

fot. materiały promocyjne

Relacja z koncertu w Warszawie (1 marca 2019)

 

Zanim na scenie Stodoły ujrzeliśmy Marcelinę, swój repertuar zaprezentowała Evija Vebere. Łotyszka pochodząca z Kuldīgi w bardzo krótkim czasie zaciekawiła zebraną publiczność swoimi niełatwymi utworami. Jej muzyka opiera się na syntezatorach i nietypowej formie wokalnej. Grając utwory na żywo często kończy je przeciągniętymi samplami na bazie trapowej elektroniki.

Gdy na zegarze dobiła godzina 20:45 na scenie pojawiła się ona, główna postać tamtego wieczoru – Marcelina. Przywitana żywiołowo przez warszawskich fanów zaczęła swoje show. Nie obyło się bez najpopularniejszych utworów z płyty „Koniec Wakacji” tj. „Tańcz”, „Lato” i „Dinozaury”, przy których publiczność bawiła się najlepiej i najgłośniej, śpiewając teksty wszystkich piosenek. Usłyszeć mogliśmy także kultowy już utwór dla fanów polskiej muzyki alternatywnej, czyli „Karmelove”, pierwotnie nagrany z Piotrem Roguckim.

Artystka na scenie wyglądała bardzo swobodnie, często nawiązując kontakt z publicznością także pomiędzy piosenkami. Zabawa trwała w najlepsze, aż… przyszedł czas zwolnić tempo i zagrać spokojniejsze utwory. A w tych Marcelina również wypada na pięć z plusem, wywołując u słuchacza nostalgiczne, a zarazem przyjemne odczucia. Na scenie dwukrotnie pojawiła się Gaba Kulka, która zaczarowała warszawską publiczność własną interpretacją “Wanna Die”, połączoną z jej polskim odpowiednikiem tj. “Nie rycz”.

Ostatni utwór planowanej części koncertu wcale nie oznaczał, że tego wieczoru już nie usłyszeliśmy Marceliny, gdyż jej fani wywołali wokalistkę na bis. Podczas jego trwania mogliśmy ponownie wysłuchać piosenek „Tańcz” i „Karmelove”. Po koncercie można było spotkać się z Marceliną. Została ona do samego końca, aż każdy zainteresowany zdobył upominki i wspólne zdjęcie.

Mateusz Kiejnig

 

 

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, jedna z najciekawszych reprezentantek alternatywnego popu w Polsce. Jej koncert w radiowej Czwórce to kolejna okazja, by na żywo usłyszeć materiał z najnowszej płyty Koniec wakacji oraz hity z jej trzech poprzednich krążków. Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Przypomnijmy, że wokalistka koncertowała na największych festiwalach w Polsce tj. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Coke Live, Off Camera czy Przystanek Woodstock.

Nowego materiału będzie można posłuchać na żywo podczas koncertu w radiowej Czwórce, który odbędzie się 14 marca br. o godz. 18.00 w audycji “TOP- Trochę Optymizmu Popołudniem” Kuby Marcinowicza.

Zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć słuchając Czwórki. Ilość miejsc ograniczona. Fanów Marceliny, którzy nie będą mogli na żywo uczestniczyć w koncercie,  Czwórka zaprasza do słuchania transmisji koncertu 14 marca br. o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio. Redakcja zaplanowała także streaming video na stronie internetowej oraz na fanpage’u Czwórki: https://pl-pl.facebook.com/czworka/

 

Leave a Reply