Olsztyn Green Festival. Znamy pierwszych wykonawców

Po raz pierwszy Olsztyn Green Festival potrwa aż trzy dni, czyli w dniach 15-17 sierpnia. Znamy pierwszych wykonawców, którzy pojawią się tam w tym roku.

Tradycyjnie na terenie festiwalu będzie można nie tylko posłuchać czołowych polskich muzyków z szeroko pojętego alternatywnego popu i hip-hopu, ale też spotkać się z artystami i spędzić czas wśród pięknych plenerów jeziora Ukiel.

Krzysztof Zalewski – zapewne usłyszymy przekrój twórczości artysty, ale także nowe propozycje, nad którymi Krzysztof właśnie pracuje. Pierwszą zapowiedzią nowego materiału jest piosenka “Kurier”.

Sokół – właśnie ukazała się jego nowa płyta pt. “Wojtek Sokół”. Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat  każdego z utworów.

Paweł Domagała – jego druga płyta “1984” stała się bestsellerem 2018 roku. Takie piosenki jak “Weź nie pytaj” i “Wystarczę ja” mają wielomilionowe odsłony na YouTubie.

PRO8L3M – ich drugi w karierze album nosi tytuł „Widmo”. Tym razem artyści, aby zrealizować koncepcję oprawy płyty, wybrali się w podróż aż do Pakistanu.

Czego możemy się spodziewać po „Widmie”? To płyta, która zadaje wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych. Nie zabraknie porywających, lirycznych pomysłów Oskara i zaskakujących eksploracji muzycznych Steeza. „Widmo” krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju, degradacji środowiska oraz rzuca światło na niedostrzegane zjawiska.

Mery Spolsky – samowystarczalna indywidualistka polskiej sceny muzycznej. Jej debiutancka płyta jest kilkunasto-piosenkowym listem do jednej, prawdziwej osoby, która nagle pojawiła się w życiu Mery Spolsky i zniknęła. Płyta to chronologiczny opis etapów co się działo w głowie Spolsky, która się zakochała, ale jednocześnie znienawidziła. Płyta opowiada o tęsknocie, samotności, totalnym braku, śmierci, złości, ale na końcu dochodzi do wniosku, że gdyby nie to tajemnicze spotkanie z pewnym Panem, którego miło było poznać, nie powstałaby płyta.

BARANOVSKi – najnowsza piosenka pt. “Zbiór” zapowiada długo wyczekiwaną debiutancką płytę wokalisty.

Lao Che – ich najnowsza płyta “Wiedza o społeczeństwie” znalazła się w naszej 10. najlepszych albumów minionego roku. Na tej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański.

Fisz Emade Tworzywo – już teraz mówi się, że ich najnowsza płyta “Radar” będzie jednym z ważniejszych wydarzeń tego roku. Ta interpretacja dźwięków lat 80 zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi”. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach. Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski.

Leave a Reply