Polska scena world music na specjalnej płycie

Właśnie ukazał się wyjątkowy album “New classics: World Music“, na którym pojawili się nagrania klasyków polskiej sceny world music. Od Grzegorza z Ciechowa, po Kapelę ze Wsi Warszawa.

Zachwyca różnorodnością dźwięków, bogactwem oryginalnych instrumentów, niezwykłą złożonością rytmu, pięknem melodii. Muzyka świata skrywa to, co najprawdziwsze i najpiękniejsze w muzyce korzeni i tradycji. A jak brzmi world music po polsku?

Aby to sprawdzić, wystarczy posłuchać kompilacji „New classics: World Music”, która prezentuje najciekawszych artystów tego gatunku. Na albumie pojawiły się nagrania klasyków polskiej sceny world music, wśród nich m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Maria Pomianowska, Janusz Prusinowski, Żywiołak, Bester Quartet. Ponadto usłyszymy nowe gwiazdy jak Hankę Wójciak, Odpoczno, czy zespół R.U.T.A. . Oczywiście nie zabrakło jednego z pionierów łączenia ludowego z nowoczesnym – Grzegorza Ciechowskiego, który jako Grzegorz z Ciechowa nagrał rewolucyjną płytę „Oj da dana”.

Album „New classics: World Music” pozwala odkrywać sztukę dawnych mistrzów, dzięki współczesnym artystom, którzy w niezwykły sposób włączają elementy muzyki ludowej do swej oryginalnej twórczości.

Tracklista:
1. Piejo kury piejo
2. W kadzidlańskim boru
3. W boru kalinka
4. Pieśń Sobótkowa
5. Chopin w Afryce (Preludium deszczowe Op. 28 nr.15)
6. Serce
7. Colours of the heaven
8. Kupała
9. Batracka dola
10. Aminata
11. Kędziory
12. Do syta (Śmierć)
13. Jade ja se
14. Wiły
15. Leć głosie po rosie

Leave a Reply