Pola Chobot & Adam Baran z piosenką “Strach”

“Strach” to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę Poli Chobot & Adama Barana, która pojawi się w maju. Do piosenki powstał też wyjątkowy klip.

fot. kadr z klipu

Pola o piosence “Strach”:

Strach to piosenka szczególnie mi bliska. Opowiada o więzi, która łączy nas z samym sobą.

 

O gorzkim zdaniu sobie sprawy, że życie skazuje nas na samotne bycie z naszym “ja”, mimo, że paradoksalnie jesteśmy stworzeni do tego, by istnieć w relacji z drugim człowiekiem. I kochać. Ta refleksja naszła mnie nocą, kiedy po rozmowie z bliską mi osobą, zrozumiałam, że mój stan, w którym się znajduję, a którym chciałabym się z nią podzielić, jest kompletnie niewysławialny. A ja zostaje z nim sam na sam. I wierzcie mi, albo nie, ale było to dla mnie uczucie przerażające. Dorota Miko – reżyserka klipu – poczuła to idealnie, w piękny sposób rozszerzając podjęty przeze mnie wątek strachu. Nadała tej historii przestrzeń i oddech, który powoduje, że z każdym kolejnym obejrzeniem i przesłuchaniem odnajduję w niej coś nowego.  

Pola Chobot & Adam Baran – mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Innowacyjnie korzystają ze środków takich jak looper i perkusjonalia, tworząc pulsujące i psychodeliczne improwizacje. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead.

 

Leave a Reply