Premiera płyty “MTV Unplugged” Brodki

15 lutego ukazała się płyta Brodki pt. “MTV Unplugged”, czyli zapis akustycznego koncertu, który odbył się lubelskim Centrum Spotkania Kultur w ramach kultowego formatu MTV.

Od Moniki Brodki:

“MTV Unplugged to płyta przygotowana z myślą o moich Słuchaczach. Zależało mi, żeby ten materiał był przekrojowy. Momentami było ciężko, bo wiązało się to z powrotem do wczesnych piosenek i wymyślenia ich na nowo. Była to muzycznie intensywna, ciekawa, momentami trudna, podróż, ale też bardzo twórcza. Starałam się wybrać utwory, które sama lubię, ale też takie, od którego wszystko się zaczęło. Mam nadzieję, że efekt tych prac Wam się spodoba i „MTV Unplugged Brodka” na stałe zagości w Waszych odtwarzaczach lub gramofonach.”

 

„MTV Unplugged Brodka” to zapis wyjątkowego, akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat („Córki Dancingu”).

W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze „Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką „Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”.

 

Tracklista:

1. Can’t Wait For War
2. Horses
3. Funeral
4. K. O.
5. Haiti
6. Varsovie
7. W Pięciu Smakach
8. Up In The Hill
9. Syberia
10. Krzyżówka Dnia
11. Granda
12. Santa Muerte
13. Heart-Shaped Box
14. Dreamstreamextreme
15. Ten

Leave a Reply