Debiutujący Proje_k_t z premierową piosenką “Latanie”

Duet Proje_k_t powstał z potrzeby tworzenia podczas warsztatów kreatywnych Wojtka Pilichowskiego. Niedawno odbyła się premiera ich piosenki “Latanie”.

Proje_k_t został założony przez Kasię Berger i Jakuba Stasikowskiego. Ona pochodzi z Wrocławia, on natomiast z Łęcznej (okolice Lublina). W sumie dzieli ich 460 km. Każde z nich prowadzi odmienny tryby życia, mimo to dzięki muzyce bardzo szybko odnaleźli wspólny ,,vibe”. Chcieli razem tworzyć, ale odległość uniemożliwiała im założenie regularnego zespołu, dlatego musieli wymyślić inny sposób, aby móc ze sobą pracować. Tak właśnie powstał projekt o nazwie – ,,Proje_k_t”.

Czym ten twór właściwie jest?

Jest to inicjatywa , do której oboje chcą zaprosić innych ludzi, bo to właśnie w muzyce cenią najbardziej, możliwość spotkania się z drugą osobą, z jej wrażliwością, punktem widzenia.

fot. materiały promocyjne

 

Jak sami wyjaśniają:

,,Wszyscy odczuwamy różnego typu emocje. Naszym nośnikiem emocji jest muzyka. Chcemy, aby nasz projekt integrował różne grupy artystów, wiemy że dzięki sztuce, artyści potrafi przekazać bardzo wiele, spojrzeć na świat przez różowe okulary, soczewkę skupiającą lub przenieść się do innej krainy. Każdy człowiek jest wyjątkowy i tę wyjątkowość chcemy znaleźć w każdym z Gości, których zaprosimy do projektu.

Nasza dwójka + zaproszeni Goście. My zajmujemy się napisaniem autorskiej kompozycji, następnie poszukujemy innych ludzi, którzy przez swoje działanie, grę na instrumencie, śpiew lub inne formy sztuki, np. video, taniec, rysunek, filmy animowane, teatr chcą siebie wyrazić i uzupełnić razem z nami konkretną historię, którą chcemy przedstawić w danej kompozycji.
Wszyscy spotkaliśmy się na kreatywnych warsztatach Wojtka Pilichowskiego, gdzie narodził się pomysł do tego utworu.

Piosenka napisana z dużo swobodą i łatwością, która nadaje jej jakości. Gdzieś z pogranicza piosenki autorskiej, lekko gitarowej, a nawet mającą jazzową lekkość i niejednoznaczność.

Skład:
Katarzyna Berger – wokal
Jakub Stasikowski – gitara elektryczna/akustyczna
Michał Cichowski- gitara elektryczna
Aleksandra Mularczyk – instr. klawiszowe
Wojtek Stanisz – gitara basowa
Tomek Machański – perkusja

Leave a Reply