“Chwile” czyli nowy singiel zespołu IVY [PREMIERA]

“Chwile” to premierowy singiel grupy IVY. Tytułowa piosenka pochodzi z ich EP-ki, która ukazała się w 2018 roku.

fot. A.Kruszyńska

Zespół IVY to siódemka z Kaszub, muzyczne spotkanie osób stawiających na emocje w muzyce, bez kalkulacji wpisania się w trend czy gatunek. Za śpiew i teksty odpowiadają trzy dziewczyny, stąd kobiecy charakter utworów.

 

IVY to miks wzajemnie się uzupełniających brzmień akustycznych i elektrycznych z tekstami opowiadającymi o życiu, pragnieniach, tęsknotach, miłości. Każdy z muzyków grupy słucha trochę innej muzyki, a inspiracje IVY to: rock, jazz, rock progresywny. Od U2, Pearl Jam, Riverside po Hey czy Edytę Bartosiewicz.

IVYNazwa pochodzi od jednego z pierwszych utworów, który zarówno muzycznie jak i tekstowo określa nasz styl, „Bluszcz” to całe „IVY”. Inspiracją jest życie, otaczające nas emocje, zasłyszane dźwięki, harmonie.  To co udało się stworzyć, połączenie naszych brzmień – akustycznych i elektrycznych jest obok głosów dziewczyn znakiem rozpoznawczym. Grając zostawiamy sobie powietrze, cisza też gra”.

Początki IVY to rok 2016. Zespół ma na swoim koncie wydaną w 2018r. EP-kę „Chwile”, koncerty na terenie Pomorza, utwory IVY gościły na antenie rozgłośni radiowych.

IVY„„Chwile” jako tytuł Ep-ki pasował nam od początku, to także pierwszy utwór na płycie. „Wystarczy chwila by zmienić coś…” to że się spotkaliśmy, że gramy, to zlepek chwil, które do tego doprowadziły. Całe życie jest układanką chwil, bezpowrotnie odchodzących, o jednych chcemy zapomnieć, innych nam brakuje, oczekiwaniem na te nowe”.

Leave a Reply