Nowa płyta Stanisława Soyki [PREMIERA]

Stanisław Soyka prezentuje pierwszy od 15 lat autorski album. „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” od dziś w sklepach i serwisach cyfrowych. Płyta ukazała się pod naszym patronatem.

To pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat. Stanisław Soyka muzycznie określa nowy album jako folk z przymrużeniem oka, ale – jak dodaje: Można na nim usłyszeć późne lata 70., rythm & bluesa, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.

fot. materiały promocyjne

Ten – w pełni autorski – album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: „Mamulu, Tatulu”.

Z kolei w „Przyszedł czas na zmiany” jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. To tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce („Ławeczka”), stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”. A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce” – Stanisław Soyka

Ten album to trzy słowa: wyjątkowy, autorski i… NARESZCIE!
Album ukaże się w wersji jednopłytowej oraz dwupłytowej z dodatkowymi nagraniami koncertowymi.

Lista utworów CD1
1. Przyszedł czas na zmiany
2. Ławeczka – bajeczka
3. Zależy mi
4. Mamulu, Tatulu
5. Lubię wracać do Warszawy
6. Nie ma ich
7. Ciszy nie unikaj
8. W Piotrowym mateczniku
9. Tango pozostało
10. I już i tyle
11. Wielka rzekaCD2

Koncert w Teatrze Kamienica z okazji „60-lecia Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego” 9 października 2018 roku.1. Lubię wracać do Warszawy – live
2. Przyszedł czas na zmiany – live
3. Ławeczka – Bajeczka – live
4. Mamulu Tatulu – live
5. Zależy mi – live

Jedna odpowiedź do “Nowa płyta Stanisława Soyki [PREMIERA]”

Leave a Reply