Premiera płyty Patrycji i Grzegorza Markowskich “Droga”

25 stycznia ukazała się pierwsza wspólna płyta Patrycji Markowskiej i Grzegorza Markowskiego pt. “Droga”. Mieliśmy okazję przesłuchać ten album jeszcze przed premierą podczas spotkania z artystami w studio U22 w Warszawie.

fot. materiały promocyjne

Płyta “Droga” jawi się niezwykle wprawnie jeśli chodzi o kompozycje, do tego reprezentuje światowy poziom od strony realizacji i produkcji. Dbałość o szczegóły nie zabija energii, którą ten album niesie.

Zresztą ciężko nie docenić tych piosenek, gdyż w podtekście nawiązują do tradycji rdzennej muzyki rockowej, urozmaiconej otwartością mainstreamową. Ważne, że usłyszymy tu momenty rasowo brzmiące, ale też te spokojniejsze, wręcz ascetyczne, gdzie dowodzenie przejmuje Patrycja Markowska. 

Łukasz Dębowski

Patrycja Markowska: „Nie wiem, kiedy po raz pierwszy zakiełkowała we mnie i w Tacie myśl, żeby nagrywać razem. Myślę, że ten pomysł pojawiał się od lat. Mieliśmy już za sobą pierwsze podejścia, jak choćby „Kołysankę” czy „Trzeba żyć”. Za każdym razem, kiedy stawaliśmy razem na scenie, działo się coś magicznego i niepowtarzalnego. Ciągle jednak nie czułam się gotowa do nagrania całego albumu. Przełomem był nasz wyjazd do Hiszpanii. Tata zabrał gitarę, ja ukulele. Piliśmy wino i jamowaliśmy razem.”

„Wysłałam te szkice do zaprzyjaźnionych muzyków. Pierwszy był Maciek Wasio. W kilka godzin odesłał pierwszy szkic piosenki.

Zgromadziliśmy wokół siebie ludzi, których lubimy i szanujemy i z którymi muzycznie nam po drodze. Braliśmy z Tatą czynny udział w powstawaniu każdej demówki i każdego dźwięku. Praca szła jak burza. Brak ciśnienia i oczekiwań wobec siebie i tej płyty spowodował, że powstawał materiał prawdziwy i bardzo nam bliski. Ta płyta jest dla mnie dowodem, że z przyjaźni i miłości powstają najlepsze rzeczy…” kontynuuje wokalistka.

fot. D. Kawka

 

 

 

Dodaj komentarz