Najlepiej sprzedające się polskie płyty 2018 roku

ZPAV ogłosił listę najlepiej sprzedających się albumów w 2018 roku. Pierwsze miejsce nie jest niespodzianką. 2018 rok należał do Dawida Podsiadło i jego płyty “Małomiasteczkowy”. Na podium także Taconafide z płytą “Soma 0,5 mg” oraz O.S.T.R. z krążkiem “W drodze po szczęście”. Zobaczcie pełną dziesiątkę zestawienia OLiS 2018.

  1. “Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło. Jego album już w tej chwili pokrył się poczwórną platyną czyli sprzedał się w ilości ponad 120 tysięcy egzemplarzy. Trzecia płyta i kolejny ogromny sukces wokalisty.

fot. materiały promocyjne (Sony Music Poland)

 

2. “Soma 0,5g” – Taconafide. Wspólna płyta Quebonafide i Taco Hemingwaya okazała się nie tylko ciekawym wydarzeniem, ale także ogromnym sukcesem komercyjnym.

 

3. “W drodze po szczęście” – O.S.T.R. W zapowiedziach jest już kolejna płyta łódzkiego rapera. Póki co jego album “W drodze po szczęście” przyniósł O.S.T.R. kolejny wielki sukces.

 

4. “1984” – Paweł Domagała.  To płyta bardzo osobista, znajdziecie tu dużo autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Czy jestem takim człowiekiem, jakim chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy spotkali się dzisiaj? Mam nadzieję, że pytania z „1984” będą inspirujące również dla Was. Współtwórcą albumu jest Łukasz Borowiecki.

 

5. “Czerwony dywan” – Paluch.

 

6. “TO TU” – KęKę.

 

7. Męskie Granie 2018. Niedawno płyta uzyskała status Platynowej Płyty.  Pierwsza część albumu „Męskie Granie 2018” zawiera między innymi niepowtarzalne „zderzenia” muzyczne – zespołu Organek i Kazika, Natalii Przybysz i Jej Rodziców, Darii Zawiałow i Małgorzaty Ostrowskiej, grupy Lao Che i Dawida Podsiadło oraz utwory z projektów specjalnych – ONA (stworzonego przez zespół Organek i zaproszone Artystki) i „Czemu nas tam nie ma?” (w wykonaniu grupy Coma i jej Gości).

Druga płyta to zapis koncertu Męskie Granie Orkiestra 2018 – projektu stworzonego specjalnie na potrzeby tegorocznej trasy. W tym roku trzon MGO tworzyli: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez.

 

8. “Mój dom” – Kortez. Pomimo, że płyta ukazała się w 2017 roku, wciąż znajduje się w czołówce najpopularniejszych albumów.

 

9. “The Best – Zacznij od Bacha” – Zbigniew Wodecki. Ten album sprzedaje się nieustannie od czasów śmierci wokalisty. Płyta zawiera największe przeboje Wodeckiego.

 

10. “Cafe Belga” – Taco Hemingway. Miniony rok należał do Taco. Najpierw wielki sukces z Quebonafide, a później z solową płytą.

 

 

Dodaj komentarz