“Lustro” kolejnym singlem z płyty Patrycji i Grzegorza Markowskich

“Lustro” to drugi singiel i teledysk z pierwszego albumu Patrycji i Grzegorza Markowskich. Premiera płyty “Droga” już 25 stycznia.

 Tak o piosence „Lustro” mówi Grzegorz Markowski:

„W pięknej kompozycji Filipa Siejki do słów Ryszarda Kunce udało się nam zamknąć nasz prywatny świat”.

 A tak Patrycja Markowska:

„Za każdym razem kiedy wychodzę z tatą na scenę dzieje się coś wyjątkowego. Wybraliśmy ‘Lustro’ na singla, bo ten numer niesie emocje, które są nam bliskie jako ojcu i córce. Obrazek do piosenki powstał w Hiszpanii gdzie powstawały pierwsze dźwięki na płytę. Wyreżyserowali go Aleksander Wilk i Dawid Schindler.”

Wielki koncert promocyjny nowego albumu „Droga” w Atlas Arenie w Łodzi już 13.04.19.

Patrycja Markowska: „Nie wiem, kiedy po raz pierwszy zakiełkowała we mnie i w Tacie myśl, żeby nagrywać razem. Myślę, że ten pomysł pojawiał się od lat. Mieliśmy już za sobą pierwsze podejścia, jak choćby „Kołysankę” czy „Trzeba żyć”. Za każdym razem, kiedy stawaliśmy razem na scenie, działo się coś magicznego i niepowtarzalnego. Ciągle jednak nie czułam się gotowa do nagrania całego albumu. Przełomem był nasz wyjazd do Hiszpanii. Tata zabrał gitarę, ja ukulele. Piliśmy wino i jamowaliśmy razem.”

„Wysłałam te szkice do zaprzyjaźnionych muzyków. Pierwszy był Maciek Wasio. W kilka godzin odesłał pierwszy szkic piosenki. Zgromadziliśmy wokół siebie ludzi, których lubimy i szanujemy i z którymi muzycznie nam po drodze. Braliśmy z Tatą czynny udział w powstawaniu każdej demówki i każdego dźwięku. Praca szła jak burza. Brak ciśnienia i oczekiwań wobec siebie i tej płyty spowodował, że powstawał materiał prawdziwy i bardzo nam bliski. Ta płyta jest dla mnie dowodem, że z przyjaźni i miłości powstają najlepsze rzeczy…” kontynuuje artystka.

Dodaj komentarz