“Syberia” drugim singlem z “MTV Unplugged” i przełożona premiera płyty

„Syberia” to drugi singiel promujący album MTV Unplugged Brodki​. Wokalistce w utworze towarzyszy Krzysztof Zalewski​. Fizyczna premiera płyty została przełożona na 15 lutego.

„Z Krzyśkiem przez lata grałam w jednym zespole i się z nim przyjaźnię, więc to był dla mnie naturalny wybór. On już od jakiegoś czasu z nami nie gra, bo jego kariera się tak rozwinęła i potoczyła, że nie ma na to kompletnie czasu. Chciałam tym również podsumować pewien okres.” – mówi Monika.

Album „MTV Unplugged: Brodka” to zapis wyjątkowego, akustycznego koncertu, który odbył się 12 kwietnia 2018 w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w ramach kultowego formatu MTV. Brodka to kolejna polska artystka zaproszona do wykonania swoich największych przebojów „bez prądu”, dotychczas byli to tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O. S. T. R.

Podczas koncertu Brodka wykonała utwory z „Clashes”, „Grandy”,EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 roku. Zgodnie z tradycją artystka zaprosiła na scenę gości specjalnych – Dawida Podsiadłę, który wraz z Brodką wykonał utwór „Santa Muerte” oraz Krzysztofa Zalewskiego, który zaśpiewał w utworze „Syberia”. Na scenie wybrzmiał również cover „Heart-Shaped Box” Nirvany.

Tracklista:

1. Can’t Wait For War
2. Horses
3. Funeral
4. K. O.
5. Haiti
6. Varsovie
7. W Pięciu Smakach
8. Up In The Hill
9. Syberia
10. Krzyżówka Dnia
11. Granda
12. Santa Muerte
13. Heart-Shaped Box
14. Dreamstreamextreme
15. Ten

W lutym Brodka zagra cztery koncerty „bez prądu”:

14.02.19 Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków
18.02.19 Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
20.02.19 Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
26.02.19 Warszawa, Nowy Teatr

Leave a Reply