Klip do “Stop wojnie” protest songiem zespołu Lorien

Warszawska grupa Lorien opublikowała klip do kompozycji „Stop Wojnie” (18+). Pochodzący z płyty “Sny moje” utwór “Stop wojnie” jest protest songiem skierowanym przeciwko przemocy, terroryzmowi i krwawym dyktaturom.

Wszelkie drastyczne obrazy wykorzystane w klipie mają za zadanie uświadomić, jak wielka jest dziś skala tych zjawisk, i pokazać, jak niszczycielską moc ma wojna. Wybór dnia premiery (rocznica wybuchu stanu wojennego) był jak najbardziej celowym zabiegiem.

fot. Grzegorz Bak

Lorien to zespół dobrze znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005.

Grupa regularnie wówczas koncertowała i występowała na festiwalach. Jej nagrania obecne były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje dwóch pierwszych płyt (“Lothlorien”, 1998 i “Czarny Kwiat Lotosu”, 2002) znalazły się w wielu portalach i czasopismach muzycznych.

Po ośmiu latach przerwy Lorien wznowił działalność i ze świeżą energią przystąpił do pracy nad nowym materiałem. W dzisiejszych muzycznych rozwiązaniach muzycy LORIEN sięgają nie tylko do gotyckich korzeni. Wśród inspiracji muzycznych wymieniają zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki (m.in . Dead Can Dance, Tricky, Faith No More), a ich twórczość to szeroko pojęty rock alternatywny, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej. Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, w których przeplatają się zarówno wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie), jak i te o charakterze osobistym.

Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów (bardzo dobra recenzja jednego z występów w czasopiśmie “Teraz Rock”) granych wspólnie między innymi z zespołami: Opozycja, Batalion d’Amour, Artosis czy Pornografia.

Dodaj komentarz