“Abstrakcja” z live sesji kolejnym singlem Barbary Wrońskiej

Barbara Wrońska rusza na odsiecz listopadowej chandrze i prezentuje kolejny singiel ze swojej solowej płyty. Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, artystka niebanalna i nieprzewidywalna, a zarazem pracowita i skromna, po raz kolejny zaprasza nas do swojego wyjątkowego, czasem szalonego świata. Tym razem za sprawą singla i live sesji „Abstrakcja”.

Barbara Wrońska o singlu „Abstrakcja”:

„Czasami fajnie kiedy uciekamy od dosłowności. Ja robię to kiedy tylko mogę, to sprawia, że zaczynam widzieć więcej. Wtedy świat staje się ciekawszy i zaskakujący. Pielęgnuję w sobie tę zdolność i nie przejmuję się tym, że na zewnątrz może wyglądać to dziwnie. Specjalnie dla Was wyjątkowa wersja piosenki „Abstrakcja” live! O tak! O tak! O tak! Abstrakcjo kocham Cię!!!”

Utwór „Abstrakcja” to trzeci singiel z debiutanckiej płyty Barbary Wrońskiej zatytułowanej „Dom z ognia” wydanej w pierwszej połowie tego roku, za który artystka otrzymała nagrodę Mateusza Trójki. Singiel “Abstrakcja” jest pochwałą szaleństwa, wyobraźni, bujania w obłokach i z pewnością przypadnie do gustu, każdemu, kto cierpi na jesienną chandrę.

O albumie:

Po latach pracy w zespołach Pustki oraz Ballady i Romanse, artystka postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Na płycie „Dom z ognia” znalazły się piosenki zaśpiewane po polsku. Warstwa liryczna porusza intymną sferę przeżyć autorki, to trzymająca w napięciu opowieść o relacjach między ludźmi, miłości, o tym co artystka lubi a czego nienawidzi. Barbara w swoich piosenkach przeprowadza słuchacza przez swoje historie za pomocą różnorodnych brzmień, faktur, zmysłowości głosu, czasem jej zadziorności by pokazać obraz pięknej, pełnej życia kobiety, która śpiewa to co czuje.

 

Nasza recenzja płyty “Dom z ognia”:

Barbara Wrońska i jej solowy debiut

Leave a Reply