OS.SO nowe odkrycie w ramach projektu “My Name Is New”

OS.SO – pod tym pseudonimem kryje się Zuzanna Ossowska, dyplomowana basistka i literaturoznawczyni, która na scenie czerpie z literatury, a w sali wykładowej – z muzyki. Kompozytorka, autorka tekstów, multinstrumentalistka.

Dotychczas wokalistka wydała EPkę, na której znalazło się pięć niezwykle klimatycznych piosenek. Niedawno OS.SO została dostrzeżona przez wytwórnię Kayax, która umieściła jej utwór “Excuses” na playliście, będącej częścią projektu pt. “My Name Is New”. Wkrótce może być o niej głośno. Polecamy!

 

fot. materiały promocyjne

 

Jeżeli lubicie wciągającą, czasem bajeczną, ale też sentymentalną podróż muzyczną te kompozycje będą dla Was. Idealne na długie, jesienne wieczory. Pięknie skrojone kompozycje opierają się na żywych, delikatnie podanych melodiach. Otulone dużą dozą wrażliwości i smacznej subtelności stają się czymś niezwykle ważnym. Takie okruchy chłodnej, ale jakże wytrawnej muzyki. Na mini albumie obok angielskich piosenek, znalazły się też poetyckie polskie teksty.

*****

Choć jej głównym instrumentem jest gitara basowa, gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Pisze muzykę i o muzyce, prowadzi autorską muzykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

 

fot. materiały promocyjne (FANPAGE)

2 odpowiedzi na “OS.SO nowe odkrycie w ramach projektu “My Name Is New””

Leave a Reply