Pierwszy wokalista zespołu DAAB z nowym projektem jako Strojnowy

“Wolność Serc” jest pierwszym singlem promującym nowy album zespołu STROJNOWY pt. “Wolność serc”, którego premiera zaplanowana jest 09 listopada. Jest to oficjalny powrót na scenę po 30 latach przerwy Piotra “Struny” Strojnowskiego – pierwszego lidera i wokalisty zespołu DAAB. Za teledysk odpowiedzialna jest Maja Koman.

 

fot. okładka płyty “Wolność serc”

 

 

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 roku jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim postanowili powołać do życia zespół “Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą “Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany.

 

Słowa: Piotr Strojnowski

Muzyka: Piotr Strojnowski, Grzegorz Rytka, Michał Marecki

Leave a Reply