Mikromusic prezentuje ostatni singiel z teledyskiem z płyty “Tak mi się nie chce”

“Pieśń Panny IV” to ostatni singiel z wydanej w ubiegłym roku płyty “Tak mi się nie chce” zespołu Mikromusic. Do piosenki powstał filmowy teledysk.

W klipie wystąpili: Anna Smołowik, Cezary Studniak, Damian Kret oraz pies Dubel.

fot. materiały promocyjne

Z naszej recenzji płyty “Tak mi się nie chce”:

“(…) każde słowo chwalące nową płytę zespołu Mikromusic pt. “Tak mi się nie chce”, nie będzie w stanie pokreślić jak dobra ona jest.

A trzeba przyznać, że to jeden z najlepszych albumów nie tylko w dorobku grupy, ale w w ogóle jakie ukazały się w ostatnich miesiącach.

Tym razem Mikromusic odeszli od brudniejszych, nieco bardziej gitarowych brzmień, tak dobrze składających w całość poprzedni krążek pt. “Matka i żony”. Teraz dostaliśmy bardziej przejrzyste, kwitnące swoim blaskiem melodie. Całość tworzy intymny klimat”.

Mikromusic z nową płytą pt. “Tak mi się nie chce”

Utwór „Pieśń Panny IV” powstał do XVI-wiecznego tekstu Jana Kochanowskiego, który jest fragmentem „Pieśni świętojańskiej o Sobótce”. Jak mówi Natalia Grosiak – wokalistka i pomysłodawczyni scenariusza teledysku do singla:

Pieśń opowiada o starym zwyczaju plecenia wianków dla swoich wybranków. W noc świętojańską, czyli pierwszą noc lata, niezamężne kobiety miały swój czas wyrażania zakochania 
i nadziei na związek z określonymi mężczyznami. Plotły wianki i puszczały je na wodzie z nadzieją, że wyłowią je ich wybrankowie. Ten rytuał skojarzył mi się z istnym polowaniem na mężna. Potem pomyślałam sobie, że polowanie na męża ma wiele wspólnego z tradycyjnym polowaniem myśliwych na zwierzęta. Musi być przynęta, określona atmosfera, a przede wszystkim plan i dobre przygotowanie.

sł. Jan Kochanowski

muz. Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyńki, Piotr Pluta i Łukasz Sobolak

produkcja: Dawid Korbaczyński, Piotr Pluta i Łukasz Sobolak

mix: Robert Szydło i Piotr Pluta

mastering: Robert Szydło

Dodaj komentarz