Dawid Podsiadło prezentuje premierowy utwór “Nie ma fal”

Nowa płyta Dawida Podsiadło pt. “Małomiasteczkowy” ukaże się 19 października, a już dziś możecie posłuchać premierowego singla wokalisty “Nie ma fal”.

Ten utwór został wypełniony wibrującymi syntezatorami, przeplatającymi się nawzajem instrumentami perkusyjnymi oraz poruszającym wokalem Dawida.

Tekst nawiązuje do problemów dnia codziennego w relacjach z drugą osobą, wskazuje na brak zrozumienia I niemożność nadawania na tych samych falach:

“Nie ma fal to utwór o sytuacjach, w których pozornie wszystko jest w porządku” – wyjaśnia Dawid Podsiadło – “a mimo to jakoś trudno wyobrazić sobie kolejny dzień z przyjemnością”.

fot. materiały promocyjne

Przy nowej płycie wokalista współpracował z Bartoszem Dziedzicem, który został producentem całości.

Choć złota zasada mówi, że w zwycięskiej drużynie nie dokonuje się zmian, Podsiadło zrezygnował tym razem ze współpracy z Bogdanem Kondrackim, producentem jego dotychczasowych nagrań. Zaryzykował, ale powierzył swój los w ręce innego wybitnego fachowca – Bartosz Dziedzic stoi bowiem za sukcesami albumów „Granda” Moniki Brodki i „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka.
Panowie nie próbowali jednak powtórzyć tamtych rozwiązań, postanowili również zerwać z dotychczasowym, poprockowym charakterem muzyki Dawida.

„Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć” – mówi wokalista.

 

Leave a Reply