Blauka powraca z drugim singlem

„Zawzięcie” to drugi singiel zespołu Blauka, będący zapowiedzią debiutanckiej płyty, która ukaże się wiosną 2019 roku. Przypomnijmy, że wokalistką jest Georgina Tarasiuk, która duetem Blauka otworzyła zupełnie nowy rozdział w swojej działalności artystycznej.

fot. Wiktor Franko

Piosenka opowiada o problemach i wypaleniu w związku, ubranych w przekorną zabawę słowem i skojarzeniami. Bo kocha się zawzięcie, czy zażarcie…?

Klip „Zawzięcie” jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego i wyróżnionego za granicą obrazu „Figle Zuchwałe”, również w reżyserii Olgi Czyżykiewicz. Przedstawia parę bohaterów bawiących się w różnego rodzaju epokowe gry sprzed paru dekad, choć nie wiedzą o tym, że tak naprawdę gry są polem ich wewnętrznych przeżyć, rozgrywek i potyczek. Historia dopełnia postmodernistyczna, surowa przestrzeń i kolorystyka zainspirowana konstruktywizmem.

Żartobliwie nazwali swoją muzykę jako “retrospektywny rock rekreacyjny”. Słychać tu vintage’owe brzmienie, stare analogi, ale podane w lekkiej, niezobowiązującej formie. Do tego trzeba zaznaczyć, że Georgina zupełnie inaczej posługuje się głosem.

Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość.

Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek i rzadko spotykane dziś podejście do kompozycji muzycznej. Ich piosenki są zbiorem przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.

Leave a Reply