Daria Zawiałow z premierowym utworem i zapowiedzią nowej płyty

Synth-popowe i surowe brzmienie utworu „Nie dobiję się do Ciebie” to zapowiedź nowego rozdziału w życiu artystycznym Darii Zawiałow. Piosenka, do której powstał teledysk zapowiada drugą płytę wokalistki.

Pudrowy róż, piękne błękitne niebo i soczysta zieleń traw. Brzmi kolorowo prawda? Niech jednak nie zmyli Was koncepcja okładki najnowszego singla Darii Zawiałow. Warto przenieść się na chwilę do świata dziewczyny z odbicia w lustrze aby przekonać się, że „Nie dobiję się do Ciebie” to tylko z pozoru lekka, synth-popowa kompozycja.

fot. materiały promocyjne

“Warstwa liryczna opowiada o niestabilnej emocjonalnie dziewczynie, która toczy walkę z samą sobą. Podąża za mężczyzną, którego już dawno straciła, który jest dla niej nieosiągalny.

Moja bohaterka jest tego świadoma, a mimo to uparcie idzie przed siebie. Jest zamknięta w swoim własnym labiryncie, balansuje pomiędzy rzeczywistością, a tym co nie istnieje naprawdę” – tłumaczy Daria.

Teledysk zadziwiająco kontrastuje z żywą i pełną barw okładką i przenosi nas do miejsca rodem z serialu „Stranger Things”.Jest mroczny i tajemniczy. “Wraz z Dominiką Podczaską, reżyserką teledysku, starałyśmy się przenieść klimat piosenki na obrazek i oddać cały mrok, kryjący się za postacią bohaterki. Muszę przyznać, że po raz pierwszy realizowałyśmy mój scenariusz, dlatego tym bardziej jestem związana z tym klipem” –dodaje Daria.

Daria Zawiałow zapowiedziała, że producentem jej drugiego albumu będzie Michał Kush, który odpowiadał również za pierwszy album wokalistki “A Kysz!”, nagrodzony dwoma Fryderykami w kategorii Debiut Roku oraz Album Roku – Alternatywa. O perfekcyjnie dopracowaną i bogatą warstwę instrumentalną możemy być zatem spokojni. Jednak, jak podkreśla sama Daria, najnowszy album obfitować będzie w całkowicie nowe dla niej brzmienia.

Nie dobiję się do Ciebie” to utwór, który jest wstępem do nowego etapu w moim życiu. Jest dla mnie czymś nowym, ale jednocześnie bardzo moim. Wraz z Michałem Kushem (producentem) idziemy do przodu, czując w sobie ogromne pokłady energii. Nieco bardziej elektronicznie, ale zachowując naszą miłość do gitarowych brzmień” – dodaje wokalistka.

Słowa: Daria Zawiałow

Muzyka : Daria Zawiałow Michał Kush, Piotrek ” Rubens ” Rubik

Produkcja, miks, mastering : Michał Kush

Gitary : Piotrek ” Rubens ” Rubik

Leave a Reply