Premiera płyty CHEAP TOBACCO “Szum”

28 września to dzień premiery niezwykle interesującej pozycji na polskim rynku muzycznym. Mowa tu o zespole Cheap Tobacco i ich albumie pt. “Szum”, który ukazał się pod naszym patronatem. Wkrótce nasza recenzja tego krążka.

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.

fot. okładka płyty (materiały promocyjne)

Grupa podczas 7 lat istnienia zagrała ponad 450 koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych.

 

Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie.

Grupa, którą można było usłyszeć na antenie Radiowej Trójki, śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz Cheap Tobacco. Premierowa płyta „Szum” to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów.

Dwanaście kompozycji nagranych na setkę w Monochrom Studio jest dowodem na to, że Cheap Tobacco to grupa bezkompromisowa, dla której rockowa energia i siła grania na żywo to wartości nadrzędne. Piosenka “Nieidealni” promuje to wydarzenie. Koniecznie posłuchajcie!

Leave a Reply