Premiera czwartego albumu Doroty Osińskiej

14 września Dorota Osińska zaprezentowała swoją najnowszą płytę zatytułowaną po prostu „Dorota Osińska”. Czwarty album w karierze artystki to dwanaście autorskich utworów, z piękną warstwą liryczną oraz energetycznymi, melodyjnymi kompozycjami.

Dorota Osińska napisała słowa do wszystkich piosenek, a muzykę skomponował Paweł Steczek, kompozytor, instrumentalista, autor muzyki do inscenizacji teatralnych i filmowych.

„Nić” i „Jasna ciemna”, single promujące wydawnictwo, zapowiadały już ten krążek. Na pewno jest to płyta inna niż poprzednie – więcej w niej melodyjnego pop-rocka, zróżnicowane utwory doskonale skomponowane i zaaranżowane przez Pawła Steczka w pełni ukazują możliwości i wrażliwość wokalistki, za które pokochali ją słuchacze.

Artystka, która jest finalistką II edycji The Voice of Poland, a jej interpretacja “Calling You” przekroczyła już 12 milionów wyświetleń w internecie, tak mówi o płycie:

“Podoba mi się, jak jest zaaranżowana, podobają mi się melodie, podoba mi się jak zaśpiewałam. Podoba mi się jak to brzmi, przez to, że już tyle czasu minęło od ich napisania, to nawet teksty mi się podobają. Zobaczymy, co będzie za trzy lata. Mam nadzieję, że następną płytę też napiszę z Pawłem Steczkiem, że będzie to taka strona B tego co już zrobiliśmy. Wydaje mi się, że te najlepsze nasze wspólne piosenki są jeszcze przed nami.”

Album pt. „Dorota Osińska” ukazał się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Posłuchaj płyty w serwisach muzycznych: http://l.mtj.pl/DorotaOsinska

A jak nowy materiał brzmi na żywo? Można się o tym przekonać podczas koncertów. Dorota Osińska wyruszyła w trasę koncertową promującą nową płytę.

Najbliższe koncerty:

16.09. Trzebnica (plener)
23.09. Ustrzyki Dolne
6.10. Bochnia
7.10. Miłosław
12.10. Warszawa

Leave a Reply