Paulina Przybysz i Katarzyna Nosowska w “Papadamy”

“Papadamy” to kolejny singiel z wydanej w ubiegłym roku płyty “Chodź tu” Pauliny Przybysz. Gościnnie usłyszycie tu Katarzynę Nosowską. Przy okazji przypominamy o trasie koncertowej sióstr Przybysz, która rozpoczyna się już 5 października w Gdańsku.

Paulina Przybysz przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: “ma coś konkretnego do powiedzenia”. Pierwszym zwiastunem tej płyty był utwór “Dzielne Kobiety”.

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów.

 

Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee.

W październiku rusza seria dziesięciu wyjątkowych koncertów pod znakiem Pauliny i Natalii Przybysz. Na wspólnej trasie koncertowej artystki zaprezentują publiczności swoje solowe albumy – „Chodź Tu” i „Światło Nocne” oraz niezapomniany wspólny finał.

Leave a Reply