“On the Quiet” Smolika i Foxa zapowiedzią nowej EPki

SMOLIK // KEV FOX właśnie zaprezentowali teledysk do singla promującego ich nadchodzącą EP-kę zatytułowaną „Queen Of Hearts”, której premiera już 28 września.


Stare samochody, charakterystyczna obsada i klimat rodem z filmów Tarantino i Rodriguez’a – utwór „On the Quiet” zyskał tę wyjątkową oprawę wizualną dzięki reżyserii Bo Martina.

fot. materiały promocyjne

Po znakomicie przyjętym albumie SMOLIK // KEV FOX (status platynowej płyty, Fryderyk za album roku 2015) artyści zdecydowali się wydać mini album w postaci 4 utworowej EPki.

„On the Quiet” pochodzi z  minialbumu pt. „Queen Of Hearts”, który nagrywany był w UK w należącym do Petera Gabriela REAL WORLD STUDIOS.

SMOLIK:

Chcieliśmy, żeby klip miał mroczny klimat zaczerpnięty z kina noir i dobrze ilustrował atmosferę naszej piosenki. Wiedziałem, że Bo Martin to reżyser, który przeniesie nas dokładnie tam gdzie chcemy być – bez zbędnych słów. Oddajemy  w wasze ręce „On the Quiet” licząc, że wam się spodoba.
KEV FOX:

Kiedy pierwszy raz spotkaliśmy Bo Martina i jego ekipę od razu wiedziałem, że nadajemy na tych samych falach. Wiedział, co chcieliśmy przekazać w tym klipie. Od pierwszego momentu czułem się komfortowo poddając się jego wizji reżyserskiej. Mieliśmy mnóstwo zabawy na planie… Wiecie, chłopcy nigdy nie dorastają, po prostu ich zabawki stają się większe i droższe…

W ubiegłym roku tytułowy utwór z tej EP miał swoją premierę w YouTube Space Barlin, wraz z transmisją Live koncertu, który artyści zagrali w Berlinie 9 marca.

Pracom nad EP towarzyszyło też powstawanie filmu „On the Road” w reż. Pawła Orwata i ekipy Raster Film realizowanym w technologii VR. Film miał swoją premierę 8 czerwca 2018. Niebawem będzie go można również zobaczyć podczas festiwalu Ars Independent.

 

Leave a Reply