Patrick the Pan z premierą płyty “trzy.zero”

Patrick the Pan powraca z trzecim autorskim albumem pt. “trzy.zero”. Premierze krążka towarzyszy teledysk do utworu “Cham”.  Wkrótce recenzja całej płyty.

Premierze albumu “trzy.zero” towarzyszy trzeci singiel i klip do utworu “Cham”, który wokalista miał okazję zaprezentować podczas swojego występu live na Sofar Warsaw.

Do tej pory nowy materiał zapowiadały single –  “O słowach” oraz  “Imiona Tajfunów”, na którym obok Patrick the Pan można było usłyszeć także Ralpha Kaminskiego.

 

Wymowny tytuł albumu „trzy.zero” nie tylko wskazuje na jego kolejność w dorobku artystycznym, ale przede wszystkim odnosi się do trzeciej dekady życia muzyka. Na płycie znalazło się 12 utworów w języku polskim, a autorem zarówno muzyki i słów jest Piotr Madej (Patrick the Pan).

Patrick the Pan o swoim nowym albumie:

“Już lata temu, przygotowując pierwszą płytę wiercił mi się w podświadomości pomysł, że przyjdzie kiedyś czas na taką płytę-spowiedź: do bólu szczerą, z niewygodnymi (dla mnie i bliskich) refleksjami, taką, gdzie w miejsce złożonych metafor wskoczą proste wyznania i na której naprawdę uchylę rąbka duszy i najczarniejszej podświadomości.

W tym roku będę obchodził 30-ste urodziny. Oficjalne pożegnanie młodości to dobry czas na wzięcie na muzyczny warsztat samego siebie: stąd zatem tytuł trzeciej płyty i stąd też moja twarz na okładce, w formie autoportretu. Oddaję słuchaczom (tak bardzo dziś zapomniany) album koncepcyjny – w pełni o tym jaki jestem a jaki powinienem, co czuję a co powinienem i jaki jest świat wokół mnie a jaki powinien być. Brzmi to trywialnie w ustach “artysty”, ale śpiewanie o najprostszych rzeczach jest najtrudniejsze i do takich decyzji musiałem trochę dojrzeć. A dokładnie to 30 lat i 2 płyty.”

Leave a Reply