Najchętniej słuchane polskie piosenki latem wg Spotify i nasze playlisty

Spotify podało listę najchętniej słuchanych piosenek w Polsce i na świecie podczas tegorocznego lata. Tendencja jest podobna. Wszędzie słuchamy hip-hopu. A czego poza tym słuchaliśmy w Polsce?

fot. materiały promocyjne

1. Największym hitem lata był “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. Utwór zapowiada trzecie wydawnictwo  wokalisty. Premiera piosenki miała miejsce na początku czerwca.

2. Na drugim miejscu uplasował się tegoroczny hymn Męskiego Grania (“Początek”) w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadły oraz Krzysztofa Zalewskiego. Tegoroczna propozycja stała się bardziej popularna niż wszystkie poprzednie piosenki przewodnie, promujące Męskie Granie.

3. Taconafide, czyli wspólny projekt Taco Hemingwaya i Quebonafide przebił popularnością wszystkich innych wykonawców hip-hopowych. Dlatego ich wspólny utwór “Tamagotchi” zajął tak wysoką pozycję.

4. Oprócz wyżej wspomnianego projektu Taco Hemingway wydał także swój solowy album. I okazuje się, że najbardziej popularnym kawałkiem z albumu “Cafe Belga” został “Fiji”.

5. W pierwszej piątce znalazł się także raper ReTo i jego kawałek “UA”. Płyta “BOA” jest jednocześnie jednym z najlepiej sprzedających się albumów tego lata.

Przypomnijmy, że na Spotify możecie znaleźć także dwie nasze playlisty (kolejne w przygotowaniu), które aktualizujemy w systemie cotygodniowym.

Leave a Reply