Rabel Babel Ensemble niecodzienny projekt Łukasza L.U.C Rostkowskiego w Łodzi

Rebel Babel Ensemble to niecodzienny projekt firmowany przez Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Koncert transkulturowego big bandu rozpocznie Festiwal Łódź Czterech Kultur już 7 września, na Starym Rynku w Łodzi.

Na scenie pojawią się także Kayah, Bovska, Zeus, Grubson, Paweł Samokhin, a nawet Orkiestra MPK.

 

fot. materiały promocyjne

 

Ideą tego muzycznego eksperymentu jest pokazanie oryginalnych brzmień i języków Europy dzięki spotkaniom różnych artystów, a także łączenie świata zawodowców i amatorów w formie koncertów czy happaningów.

Za każdym razem projekt przyjmuje nieco inną formę.  Rabel Babel Ensemble łączy ‘wielogatunkowość’ muzyczną od folku, jazzu z elektroniką, aż po muzykę współczesną. L.U.C najpierw zrobi małe zamieszanie na ulicach Łodzi muzyczno-rowerową paradą, a potem dotrze na Stary Rynek, gdzie o godzinie 20:00 da koncert.

W łódzką odsłonę Rebel Babel po raz pierwszy wplecione zostaną wątki polsko-rosyjskie, a to za sprawą spotkania z Pawłem Samokhinem, pojawi się także łódzki raper Zeus, a także zagra Orkiestra MPK z Łodzi.

W 2016 roku ukazała się podwójna płyta “Dialog I” projektu Rebel Babel Ensamble. Wtedy L.U.C (nagrodzony m.in. Paszportem Polityki i Mateuszem Trójki) do wspólnej zabawy zaprosił kompozytora i performera Jana Feata, dydaktyka akademickiego i aranżera Adama Lepkę oraz kooperujących raperów, m.in. Bisza, Promoe, Jokę, Hadesa czy Grubsona. W jednej z piosenek pojawiła się także Mela Koteluk.

 

Jedna odpowiedź do “Rabel Babel Ensemble niecodzienny projekt Łukasza L.U.C Rostkowskiego w Łodzi”

Leave a Reply