07 Zgłoś się – muzyka z serialu na CD

07 zgłoś się” to serial kochany i nienawidzony. Wychwalany i krytykowany. Mimo niemal czterdziestu lat od premiery wciąż wzbudza emocje i znajduje fanów wśród nowych pokoleń. Wszystko dzięki zagadkom kryminalnym, szybkim polonezom, pięknym kobietom oraz – rzecz jasna – porucznikowi Borewiczowi. I dzięki muzyce Włodzimierza Korcza.

Choć na przeróżnych składankach można znaleźć tytułową balladę z serialu, a niekiedy także muzykę z jego czołówki, to nigdy wcześniej na płycie nie ukazały się inne kompozycje Włodzimierza Korcza napisane do serialu Krzysztofa Szmagiera. A to przecież istna kopalnia finezyjnych, zaskakujących tematów, ilustrujących pościgi samochodów, sceny zabójstw i kolacje w Victorii.

 

Włodzimierz Korcz z pomocą czołówki warszawskich muzyków sesyjnych łączy swobodę w pisaniu pięknych melodii z doskonałym budowaniem napięcia i solidną porcją groove’ów. W efekcie mamy jedną z najlepszych kryminalnych ścieżek dźwiękowych jaka powstała w Polsce. W dwóch kompozycjach można usłyszeć Alicję Majewską, a w jednej Grzegorza Markowskiego.

Wszystkie utwory zostały zgrane na nowo z oryginalnych taśm z sesjami nagraniowymi do serialu i starannie zremasterowane. Nie zabrakło też książeczki, w której oprócz eseju o muzyce i noty edytorskiej znalazło się kilka fotosów z planu serialu.

Skład:
Zespół instrumentalny
Dyr. Włodzimierz Korcz
Alicja Majewska – śpiew (5, 25)
Grzegorz Markowski – śpiew (18)
Monika Marciniak – śpiew (11)
Henryk Miśkiewicz – saksofon (35)
Zbigniew Jaremko – saksofon (25)
Włodzimierz Korcz – fortepian (3)

Leave a Reply