Ted Nemeth z premierowym utworem “Ściany”

Łódzki zespół Ted Nemeth zaprezentował premierowy singiel pt. “Ściany”. Piosenka jest jednak odrębnym bytem i nie stanowi zapowiedzi nowej płyty zespołu.

Ten utwór to poniekąd zatoczenie koła i powrót do wcześniejszego, choć bardziej dojrzałego brzmienia grupy. Zagęszczona niejednoznacznym kolorytem gitarowym kompozycja tworzy wciągającą opowieść.

 

fot. materiały promocyjne

Najnowszy album Ted Nemeth ukazał się w październiku 2017 roku.

“Ctrl C”, czyli krążek zespołu Ted Nemeth, to album odbiegający od muzycznych konwenansów, a jednocześnie przewrotnie się w nich zamykający. Brak tu grafomanii, patosu, czy kalkulacji. Jest za to brud kamienic, emocje, odważna zabawa formą oraz liczne odniesienia do popkultury. Próba wykrzyczenia, że “wszystko już było” paradoksalnie przechodzi w stworzenie całkiem nowej jakości na polskiej scenie.

Z jednej strony słodko-gorzka liryka w garażowych aranżacjach charakterystyczna dla Tedów, a z drugiej całkiem nowe podejście do procesu nagrywania, za które ponownie odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio. Producent, który udowodnił podczas pracy nad debiutem zespołu, że potrafi wycisnąć z niego wszystko co najlepsze.

Ten album to wyjście z garażu, ale też jasny sygnał, że zespół o nim nie zapomina.

Leave a Reply