Wyjątkowy koncert Organka z gośćmi 8 września w Katowicach

Na najważniejszy koncert tegorocznych obchodów nadania Katowicom praw miejskich zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i Metropolii do Strefy Kultury w sobotę 8 września. W specjalnym projekcie wystąpi Organek wraz z gośćmi.

fot. materiały promocyjne

Ten wyjątkowy i otwarty koncert plenerowy przygotował znany muzyk i wokalista Tomasz Organek z zespołem.

Zaprosił do niego znakomitych gości – artystów należących do różnych, muzycznych światów, reprezentujących kilka pokoleń – przed którymi postawił oryginalne zadanie.

Lista muzyków, którzy przyjęli jego zaproszenie jest imponująca. Są wśród nich, m.in.:

Katarzyna Nosowska
Wojciech Waglewski
Miuosh
Jan Galach
Maciej Lipina
Marcin Wyrostek
Natalia Grosiak

Każdy z muzyków podjął się ambitnego zadania i wybrał jeden utwór z repertuaru katowickich lub szerzej, śląskich artystów, a następnie stworzył wraz z Tomaszem Organkiem jego własną interpretację. Publiczność usłyszy więc przekrój muzyki stworzonej na Śląsku: od bluesa (Zespół Dżem), przez rocka, rap (Kaliber 44) po elektronikę. Znane utwory w świeżych aranżacjach, nieoczywistych wykonaniach i zaskakujących wersjach. O tym jednak, który z artystów zaśpiewa czyj utwór, dowiemy się dopiero na koncercie.

Tomasz Organek został liderem urodzinowego projektu także jako artysta związany z Katowicami. Choć pochodzi z Podlasia, studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie doskonalił swoją technikę gry na gitarze.

Koncerty w Strefie Kultury rozpoczną się 8 września o godz. 15. Jako pierwsze wystąpią zespoły z projektu Dzielnica Brzmi Dobrze oraz goście z francuskiego miasta Saint-Etienne – Bottle Next. Koncert Ørganka i przyjaciół planowany jest na godz. 20. Wstęp wolny.

Leave a Reply