Miedzynarodowa premiera płyty “Polka” Wojtka Mazolewskiego

3 sierpnia nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings ukazała się światowa edycja płyty “Polka” (“Polka – Worldwide Deluxe Edition”) kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Album promuje teledysk do utworu “Roma” nakręcony za kołem podbiegunowym.

Polska edycja albumu “Polka” wydana przez Agorę uzyskała status Platynowej Płyty. Ukazała się ona w listopadzie 2014 roku. Tak o tym albumie mówił Wojtek Mazolewski:

“Oddaję w Wasze ręce płytę pełną pasji i emocji. Zabieram Was w podróż. Odwiedzając kolejne inspirujące miejsca, zastanawiam się, kim jest Polka w dzisiejszym świecie? Ta nostalgiczna, szalona i kontemplacyjna muzyczna opowieść jest naszą odpowiedzią na to pytanie. Polka to dla mnie synonim wielkiej mocy i życiowej energii. To uosobienie piękna, odwagi i pasji.

Ta płyta to hołd dla wszechobecnej kobiecej aury. Emanuje z niej miłość i ciepło. Z tym kojarzy mi się pierwiastek kobiecy, który wiruje w moim życiu od zawsze, wiele mu zawdzięczam.”

Najnowsze propozycja gdańskiego muzyka została entuzjastycznie przyjęta przez zagraniczne media. Prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „DownBeat” przyznał albumowi „Polka – Worldwide Deluxe Edition” maksymalną ocenę pięciu gwiazdek, a angielski portal „Kind of Jazz” uznał go za jednego z kandydatów do tytułu “Płyty Roku”.

To nie pierwsze wyróżnienia dla kwintetu Wojtka przyznane przez zagraniczne media. W zeszłym roku utwór „Theme de YoYo” z singla „London” (wydawca Lanquidity Records) został wybrany przez legendę brytyjskiego radia BBC, Gillesa Petersona do pięćdziesiątki najlepszych utworów jazzowych 2017 roku.

Promujący światową edycję „Polki” teledysk do utworu “Roma” powstał na magicznym archipelagu norweskich wysp Lofoty podczas festiwalu Elijazzen.

Jak mówi Wojtek Mazolewski:

“Lofoty oczarowały nas pięknem surowej natury, która w promieniach arktycznego słońca nabierała niesamowitego kolorytu. Oddawał on idealnie minimalistyczny lecz pełen barw charakter utworu Roma”.

 

Leave a Reply