Kwiat Jabłoni w live session z premierową piosenką “Dzień dobry”

Nagranie “Dzień dobry” duetu Kwiat Jabłoni pochodzi z akustycznego koncertu, który odbył się 12 czerwca. A już 7 lipca zespół będzie można zobaczyć na żywo w ramach Songwrite Festival w Łodzi.

Ich pierwszy singiel pt. “Dziś późno pójdę spać” zyskał ogromną popularność. Klip do tego utworu na YouTubie obejrzano już ponad milion razy!

Zespół Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz. Oficjalnie funkcjonują od marca 2018 roku i już mogą pochwalić się świetnie przyjętymi koncertami, między innymi w warszawskim klubie Stodoła.

 

fot. materiały archiwalne zespołu

 

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Ich muzyka oscyluje jednak gdzieś pomiędzy folkową lekkością, a aktorsko – popowym kolorytem. Najważniejsze stają się jednak żywe dźwięki, minimalistycznie zaserwowanych instrumentów.

 

Leave a Reply