Justyna Święs w interpretacji “Czerwonej sukienki”. Albo Inaczej 2

Kolejną odsłoną projektu Albo Inaczej 2 jest “Czerwona sukienka” w interpretacji Justyny Święs (The Dumplings). Utwór znalazł się na albumie “Albo Inaczej 2”, który swoją premierę miał 25 maja.

„Nic nie działa jak czerwona sukienka” śpiewał na swoim debiutanckim albumie „Polepione dźwięki” Fisz. Dziś, po osiemnastu latach, do klasycznego utworu Bartosza Waglewskiego wraca Justyna Święs. W nowej, delikatnej odsłonie ten utwór zyskał nowy blask.

W wywiadzie dla portalu Newonce.net piosenkarka opowiadała: „Ta piosenka wydała mi się największym wyzwaniem, jakiego można było się podjąć przy tym projekcie. Wszyscy mówili: Co? Taki męski kawałek? I do tego tak długi? To wszystko oczywiście tylko bardziej mnie nakręcało.”

 

Efekt jej prac z Mariuszem Obijalskim, producentem muzycznym projektu, okazał się być wyjątkowy. To jedna z lepszych odsłon tego albumu.

Albo Inaczej 2 na żywo usłyszymy m.in. 23 czerwca w ramach projektu H&M Music. Na scenie gościnnie pojawią się: Daria Zawiałow, Grammatik, Igo (Bass Astral x Igo), W.E.N.A., Monika Borzym, Ralph Kamiński oraz Te-Tris.

 

“Albo inaczej 2” to interpretacje rapowej klasyki przez wokalistów młodego pokolenia. Na płycie zaśpiewali: Fismoll, Monika Borzym, Natalia Nykiel, Justyna Święs, Rosalie., Daria Zawiałow, Igo (Bass Astral x Igo), Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Mrozu oraz Ralph Kaminski.

Leave a Reply