Premiera singla i teledysku Dawida Podsiadło zapowiedzią nowej płyty

Właśnie do sieci trafił premierowy utwór Dawida Podsiadło pt. “Małomiasteczkowy”. Muzyka powstała we współpracy Dawida z Bartkiem Dziedzicem. Słowa napisał sam wokalista.

Piosenka jest zapowiedzią trzeciej płyty Dawida Podsiadło, która ukaże się jesienią tego roku. Kompozycja odsłania nieco inne oblicze artystyczne. Więcej tu energii i elementów rytmicznych. Nowy album ma być bardziej taneczny, chociaż ciągle będący w charakterystycznym dla Dawida klimacie.

 

 

fot. materiały promocyjne

 

 

Dla Dawida trzeci album będzie kolejnym etapem naturalnego, intuicyjnego rozwoju artystycznego. Jak sam mówi: „Od wydania poprzedniej płyty nagrałem kilka utworów gościnnych w bardzo różnej estetyce, z artystami z bardzo różnych rejonów muzycznych – od Bitaminy, przez Taconafide, aż po Krzyśka Zalewskiego i Korteza. We wszystkim co sam robię na co dzień i co zrobiliśmy razem, jedyny klucz był taki że chcieliśmy zrobić dobre piosenki z którymi czulibyśmy się dobrze jako ich twórcy. Bez dorabiania ideologii”.
Powrotowi Dawida będzie towarzyszyć trasa koncertowa , oczywiście w bardzo wyjątkowej oprawie wizualnej do której nas artysta nas już przyzwyczaił.
Promująca płytę jesienna  ”Małomiasteczkowa trasa” odwiedzi tylko pięć miast i będą to jedyne klubowe koncerty Dawida w tym roku.
Szczegóły dotyczące trasy i sprzedaży biletów zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu, ale już teraz warto zachować czujność, ponieważ w 2016 roku, kiedy wokalista koncertował po raz ostatni wszystkie biletowane koncerty zostały wyprzedane do ostatniego miejsca, z frekwencją przekraczającą 40 tys osób.
Na potrzeby realizacji klipu, Dawid dołączył na jeden dzień do ekipy, która zajmuje się przesadzaniem drzew ze specjalistycznej plantacji w małej miejscowości pod Warszawą i uczestniczył w procesie zasadzenia drzewa w centrum miasta.

REŻYSERIA: Tomasz Bagiński

DoP: Kajetan Plis

Wystąpili: Dawid Podsiadło, Jacek Alichniewicz, Maciej Stempij, Sebastian Wielgopolan, Marcin Smolorz, Ivan Mamliuk, Jerzy Czepiel, Michał Świątkiewicz, Stefan Sierzputowski, Dąb

Produkcja: Dobro, http://dobrofilms.com/

Producent: Mateusz Kirstein

Kierownik produkcji: Adrian Kujda

Współpraca produkcyjna: Jan Szczygielski, Mateusz Kozak

Jedna odpowiedź do “Premiera singla i teledysku Dawida Podsiadło zapowiedzią nowej płyty”

Leave a Reply