Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z płyty “Złoto”

Kolejnym singlem z ostatniej autorskiej płyty Krzysztofa Zalewskiego “Złoto” (premiera odbyła się w 2016 roku) została piosenka pt. “Podróżnik”. Do utworu powstał także teledysk.

To wyjątkowa sytuacja w której artysta promuje jednocześnie… dwie płyty. Przypomnijmy, że w tym roku ukazał się album “Zalewski śpiewa Niemena”, z którym pod koniec wakacji Krzysztof wyruszy w drugą część trasy koncertowej.

“Podróżnik”

Muzyka: Krzysztof Zalewski, Andrzej Markowski

Słowa: Krzysztof Zalewski

Wytwórnia: Kayax Production & Publishing

Z naszej recenzji płyty “Złoto”:

Nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego pt. “Złoto”, to pełnia świadomych wyborów artystycznych muzyka. Jego poprzedni album dowodził tego, że jest muzycznym wariatem, ale też charyzmatycznym wokalistą. Tym razem “wariat” schował się za czytelniejszą formą, oszczędną aranżacją, ale też momentami bardziej dynamicznymi.

Uderza – trafiając prosto między oczy – przekaz tych piosenek. Forma utworów, choć nieco okrojona, tętni życiem, energią i emocjami, które Krzysiek nazbierał przez trzy lata od wydania “Zeliga”. Teksty, tym razem napisane z pomocą bliskich muzyków, traktują w bardziej przejrzysty sposób – o miłości, ale też bolączkach i lękach, które dotykają nas w dzisiejszej rzeczywistości. To nie tyle komentarz, co próba emocjonalnego zmierzenia się z tematem.

 

Jedna odpowiedź do “Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z płyty “Złoto””

  1. Z tego co mówił Krzysztof, to Podróżnik był singlem pod koniec 2017 roku, wtedy też z resztą był na liście Trójki. Teraz tylko powstał klip.

Leave a Reply