Zespół Muchy powraca z nowym utworem i reedycją debiutanckiej płyty

“Obok ulic i miejsc” to nieznany dotąd utwór zespołu Muchy promujący reedycję kultowego “Terroromansu”. Album ukazuje się w jubileuszowej edycji po raz pierwszy na winylu i dwupłytowym kompakcie, uzupełnionym o Galanterię tj. pierwsze demo zespołu.

“Terroromans” to debiutancki album grupy, który ukazał się na przełomie lat 2007/08 i został okrzyknięty jednym z ciekawszych wydarzeń na scenie muzyki alternatywnej w tamtym czasie. Stąd pomysł na rozszerzenie tego albumu i dołączenie do niego krążka z wersjami demo.

fot. Artur Jędrzejak x The Cut @ KontenerART(mural w tle: Alicja Biala)

 

Nowa piosenka “Obok ulic i miejsc” wyraźnie nawiązuje do początków zespołu. To właśnie w nim pojawiają się te charakterystyczne, przybrudzone w refrenach gitary, jakby podprowadzone przez tekst.

“Mam nadzieję, że nowy utwór to nie tylko dodatek do reedycji naszego debiutu. Chcemy z tym materiałem pojechać w trasę, a następnie usiąść do całego albumu” – mówi lider Much, Michał Wiraszko.

W ramach “Xerroromans Tour” Muchy przypomną w całości swój fonograficzny debiut.

Przypomnijmy, że to w oryginalnym składzie Muchy nagrały swoje najbardziej znane utwory jak “Miasto doznań”, “Najważniejszy dzień”, “Galanteria” czy “Przesilenie”.

Ostatnim autorskim, pełnowymiarowym albumem grupy jest “Karma Market” z roku 2014.

Lista utworów:

1. Wyścigi
2. Fototapeta
3. Najważniejszy dzień
4. Galanteria
5. Miasto doznań
6. Zapach wrzątku
7. Brudny śnieg
8. Pięć po wpół
9. 21 dni
10. Górny taras
11. Terroromans
12. 111
13. Obok ulic i miejsc

Leave a Reply