Premiera płyty Varius Manx z Kasią Stankiewicz i pierwszy singiel

13 kwietnia ukazała się nowa płyta zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz pt. “Ent”. Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej. Po 21 latach od rozstania grupy z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca z nową energią.

fot. materiały promocyjne (Wydawnictwo Agora)

 

Pierwszym singlem, którego premiera odbyła się w ten sam dzień, co płyty, została piosenka “Mgła nad Warszawą”. Malownicza kompozycja budzi skojarzenia z tą liryczną stroną zespołu. Można nawet powiedzieć, że gdzieś już to kiedyś słyszeliśmy… Słychać także, że zespół znów postawił na piękne, delikatnie popowe kompozycje.

Robert Janson ponownie znalazł charakterystyczną dla zespołu trzyliterową kontynuację słowa na “E”. I tak mityczny Ent podarował mu swoje imię – zespołową inspirację do skomponowania muzyki na nowy album. “Z pewnością osoba Kasi dała mi nowy bodziec do tworzenia, skutkiem czego napisałem na płytę ponad 20 kompozycji, z których wspólnie wybraliśmy 14, według nas najbardziej oddających charakter albumu” – mówi Robert Janson.

Kasia Stankiewicz o tej płycie: „Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie”.

W sprzedaży dostępne są dwie wersje wydawnictwa: standardowa w kolorze zielonym oraz wersja De Luxe w kolorze czarnym, zawierająca dodatkowo trzy premierowe utwory. Znaną już fanom zespołu piosenkę „Biegnij”, premierową kompozycję stworzoną na okoliczność innych wydarzeń sportowych oraz ciekawą aranżację utworu „Piosenka Księżycowa”.

Książeczka wersji De Luxe będzie zawierała niepublikowane dotąd zdjęcia artystów w baśniowym otoczeniu.

Lista utworów:
1. Dla małych dziewczynek i małych chłopców
2. Śliwkowy deszcz
3. Mgła nad Warszawą
4. Bardzo miękkie ciało
5. Posłaniec światła
6. Kot bez ogona
7. Ballada
8. Księżyc się zmęczył
9. Przed epoką wstydu
10. Zielona sukienka
11. Śpisz już?
12. Pustynia słów
13. Od korzeni aż do gwiazd
14. Król gór

BONUS:
15. Biegnij
16. Piosenka księżycowa
17. Breath

Leave a Reply